Systémy kontroly vstupu

Systémy kontroly vstupu slouží pro řízení přístupu osob do vymezených prostor např. v rozsáhlých administrativních budovách nebo ve firemních prostorech a také jako doplněk systému EZS (el. zabezpečovací systémy) a CCTV (uzavřené televizní okruhy). Vhodně navrženým a realizovaným bezpečnostním systémem lze automatizovat provoz budov a firemních prostor ve smyslu návazností systému kontroly vstupů na systémy EZS, EPS a CCTV.

Jednoduché systémy kontrolu vstupu využívají kódové klávesnice, případně bezkontaktní čtečky. Klávesnice i čtečky jsou v provedení vnitřním i venkovním, příp. „antivandal“.

Systémy kontroly vstupu slouží k zabezpečení střežených prostor, tajných informací a objektů. Liší se svým rozsahem ochrany a inteligencí správního programu. Nejjednodušší zařízení najdete u vstupu do firemních budov nebo kancelářských prostor, kam lidé procházejí pomocí identifikační karty nebo čipu. Složitější systémy zvládají kontrolovat pohyb jednotlivých osob, jejich vyhledávání nebo procházení dalšími hlídači vstupu. Vše lze propojit s jinými zabezpečujícími systémy nebo docházkovými systémy. Některé kontroly vstupu umí přiřadit jednotlivým lidem různé stupně oprávnění a následně je podle toho vpouštět dál. Takto se žádná neoprávněná osoba nedostane do místa, kam nemá.

0CAA5KVQ3sebury3sebury2 venkovní jednotkadu70CAKE8PAB