Trezory Frýdek-Místek

Ani sebedůmyslnější zabezpečovací systém objektu ještě nemusí zabránit pachateli v tom, aby se dostal dovnitř. Pro bezpečné uložení hotovosti, šperků, důležitých dokumentů, cenností, osobních zbraní, apod. slouží trezor. U některých předmětů – např. zbraní – je jejich zabezpečení v trezoru dokonce předepsáno zákonem.

Aby bylo uložení cenností v trezoru opravdu bezpečné a zároveň bylo možno využít maximální míry pojištění na předměty v něm uložené, musí trezor splňovat určité parametry a vyhovovat konkrétním specifikacím a normám.

Značkové certifikované trezory

Kvalitní trezory, jejichž dodávku a montáž zajišťujeme, splňují následující:

 • jsou certifikovány podle normy ČSN EN 1143-1 do bezpečnostních tříd – prošly zkouškami odolnosti proti vloupání
 • mají certifikát shody vydaný akreditovaným certifikačním orgánem č. 3025 v bezpečnostní třídě 0 a 1 a splňují tak příslušné požadavky pojišťoven
 • mají certifikát Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) dle ČSN 916012 ověřující způsobilost pro bezpečnostní třídu na stupni TAJNÉ a PŘÍSNĚ TAJNÉ

 

Jak postupovat při výběru vhodného trezoru

Trezor je dlouhodobou, a nutno dodat ne zrovna malou, investicí do zabezpečení vašeho majetku a cenností. Proto je před jeho pořízením rozumné zvážit účely, k nimž bude trezor použit a podle toho pak vybrat jeho vhodné parametry a typ. Musí tvořit překážku, kterou běžný útočník buď nepřekoná vůbec, nebo bude alespoň k jeho překonání potřebovat tolik času, aby jej mezitím zachytil kamerový systém či další složky zabezpečovacího systému.

 

Typy trezorů

V zásadě trezory dělíme na dvě skupiny:

 • stěnové – instalují se do zdi, při jejich volbě je pak nutné mít na zřeteli příslušné zednické práce (dostatek místa ve zdi pro montáž, zeď patřičné pevnosti, okolní vlhkost v případě venkovní zdi,…)
 • nábytkové – je možné je umístit v podstatě kamkoliv, mohou např. tvořit součást nábytkové sestavy, lze jimi osadit výklenky nebo atiky ve zdi, či je nechat stát jako viditelnou součást interiéru, ale vždy je nutné je odborně připevnit k podkladu nebo ke zdi pomocí ukotvovací techniky, neboť jakkoliv kvalitní trezor, který si útočník snadno odnese s sebou, je samozřejmě k ničemu.

Na přání pak můžeme dodat trezory speciálních rozměrů, či třeba se zvýšenou odolností proti požáru, apod.

 

Velikost trezoru

Zvolit správně velikost trezoru je velmi důležité. Trezor může bez obav sloužit i desítky let a počet věcí, které do něj budete chtít bezpečně uložit, bude časem určitě přibývat, zejména, pokud si do něj přejete ukládat např. veškeré citlivé firemní dokumenty. Vnitřní uspořádání trezoru lze měnit vhodným uspořádáním polic a příček.

 

Bezpečnostní třída trezoru

K našim trezorům vždy dodáváme certifikát shody od příslušné akreditované zkušebny podle normy  EN ČSN 1143-1. Na trhu se lze setkat i s výrobky certifikovanými v jiným zemích, které jsou v rámci EU vzájemně uznávány. Česká norma však patří v rámci EU k těm nejpřísnějším. Úměrně s tím, jak rostou nároky na konstrukci i odolnost trezorů, doporučujeme vždy volit trezor té nejvyšší bezpečnostní třídy. Může vás to v budoucnu uchránit od řešení případné nepříjemné škodní události.

 

Typ zámku

Nejjednodušší a nejlevnější variantou je osazení trezoru klíčovým zámkem. V takovém případě ale zase musíte řešit bezpečné uložení klíče (klíčů). Pokročilejší variantou je osazení trezoru mechanickým kombinačním zámkem, který se otevírá navolením číselného kódu (obvykle ze tří čísel) na otáčivé číselné růžici. Oblíbená je i kombinace obou předchozích variant.

Pokud je ale požadavek na rychlé otevírání trezoru nebo otevírání při slabém osvětlení, pak nastupuje nejdražší, ale zároveň nejpohodlnější varianta a to elektronický zámek. Jeho obsluha probíhá jednoduše volbou příslušného kódu na klávesnici. Zámek je obvykle napájen baterií a klíčové informace a přístupové kódy jsou v jeho paměti uchovávány i bez napájení. Tyto zámky mohou disponovat pokročilejšími funkcemi (např. evidencí osob a času použití, apod.) a některé typy lze napojit i na pult centralizované ochrany.

Trezory Frýdek-Místek - ukázky provedení

Trezory Frýdek-Místek ukázka větší varianty
Trezory Frýdek-Místek - ukázka menší varianty trezoru v černém provedení
Trezory Frýdek-Místek - ukázka většího trezoru v bílém provedení
Trezory Frýdek-Místek - ukázka menší varianty trezoru v bílém provedení s uzamykatelnou schránkou
Trezory Frýdek-Místek - ukázka dodávaného trezoru v bílé barvě

Kam dodáváme

Jsme schopni zajistit dodávku a odbornou montáž trezorů v rámci celého Moravskoslezského kraje se zaměřením na následující města:

 • Frýdek – Místek
 • Ostrava
 • Nový Jičín
 • Havířov
 • Karviná
 • a další města Moravskoslezského kraje

Součástí našich služeb je i odborné poradenství a konzultace při výběru vhodného typu trezoru jeho následné montáže.